Jak usunać tło z obrazków w programie Power Point?

Tworząc multimedialne prezentacje w programie Power Point lub szkolenia e-learningowe, bardzo lubię wykorzystywać realistyczne scenki, które stają się doskonałym tłem do historii, którą opowiadam. Niestety bardzo wiele obrazków i grafik znajduje się na białym tle i takie materiały po wstawieniu na inne tło wyglądają niezbyt dobrze.

Białe tło w obrazkach

Jak usunąć tło z obrazków?

Osoby zaawansowane mogą „wyciąć” obrazki z tła, w jednym z wielu programów graficznych np. Adobe Photoshop, Corel Draw itd., zakładam jednak, że skoro zainteresował Ciebie ten wpis, to szukasz prostszego rozwiązania, które nie wymaga znajomości zaawansowanych programów.

 

Z pomocą przychodzi nam program, który każdy z nas zapewne doskonale zna – Power Point, który umożliwia usunięcie białego tła z obrazków w szybki i łatwy sposób.

Jak powiedział Benjamin Franklin „Uncja praktyki jest więcej warta niż tona teorii” z związku z tym, nie przedłużam i zapraszam do obejrzenia instrukcji wideo, którą przygotowałem.

Krzysztof Kwaśniewski

Krzysztof Kwaśniewski

Członek zarządu, menadżer projektów at eTechnologie
Pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać platformę e-learningową Spoti, doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych technologii. Porozmawiajmy o możliwościach formach współpracy. Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwaśniewski
Krzysztof Kwaśniewski