Jak wybrać program antywirusowy dla szkoły?

ochrona antywirusowa

Korzystanie z komputera bez aktualnego programu antywirusowego można porównać do przechadzki po polu minowym. Ryzyko zwiększa się kilkakrotnie, jeśli komputer jest podłączony do Internetu. Poradnik jest przeznaczony tylko dla szkół, które nie chcą dalej narażać się na zagrożenia wynikające z braku skutecznej ochrony antywirusowej.

[separator style_type=”single|dashed” top_margin=”20″ bottom_margin=”20″ sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]

Artykuł sponsorowany – prezentuje wybrane funkcje na przykładzie oprogramowania firmy G DATA, ale podane kryteria doboru można stosować w przypadku wyboru dowolnego programu antywirusowego.

[separator style_type=”single|dashed” top_margin=”0″ bottom_margin=”20″ sep_color=”” border_size=”” icon=”” icon_circle=”” icon_circle_color=”” width=”” alignment=”center” class=”” id=””]

7 ważnych pytań, na które należy koniecznie odpowiedzieć, podejmując decyzję o wyborze skutecznej ochrony antywirusowej:

#1 Czy program ma posiadać funkcję kontroli rodzicielskiej?

Dzięki tej funkcji możliwe jest ograniczenie dostępu do konkretnych stron internetowych, zarządzanie czasem, w którym komputer ma dostęp do Internetu itd. Uważam, że w przypadku szkół jest to funkcja obowiązkowa.

Taką możliwość gwarantują wszystkie pakiety ochrony dla szkół G DATA.

program antywirusowy zapewnia ochronę przed hakerami i włamaniami

#2 Czy za pomocą szkolnych komputerów prowadzone są operacje w bankowości elektronicznej?

Korzystanie z bankowości elektornicznej to szczególnie wrażliwe na ochronę czynności. Jeśli za pomocą komputera logujecie się do banku online, wykonujecie przelewy i inne operacje to brak skutecznej ochrony może mieć spore konsekwencje finansowe.

Taką ochronę gwarantują wszystkie pakiety ochrony dla szkół G DATA.

#3 Czy do komputerów są często podłączane pendrive z „niepewnych” źródeł?

Pendrive mogą nie tylko zawierać wirusy, ale również „udawać” po podłączeniu inne urządzenia np. klawiatury, przejmując kontrolę nad komputerem. Skuteczna ochrona powinna nie tylko umożliwiać skanowanie zawartości dysku, ale również wykrywać i blokować takie zmanipulowanie urządzania USB.

Taką ochronę gwarantują wszystkie pakiety ochrony dla szkół G DATA.

#4 Czy ochrona mają być objęte również szkolne serwery?

Nie każda wersja programu antywirusowego umożliwia instalację i ochronę serwerów. Warto to sprawdzić przed zakupem!

Taką ochronę (dla dowolnej liczby serwerów) zapewniają: Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 50 i Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 100.

centralnie zarządzany program antywirusowy

#5 Czy potrzebna jest możliwość zarządzania ochroną wszystkich komputerów, laptopów i tabletów z jednego miejsca (komputera)?

W przypadku większej ilości urządzeń, konfigurowanie każdego z osobna jest możliwie tylko w teorii. Możliwość zarządzania wszystkimi urządzaniami w praktyce wygląda w ten sposób, że wyznaczamy jeden komputer w sieci, z którego możliwe będzie dokonywanie wszystkich ustawień na pozostałych, pobieranie aktualizacji itd. Jednocześnie wybrane komputery mogą być wyłączone z tego sposobu zarządzania (np. komputery w sekretariacie, dyrekcji lub komputery, które nie są podłączone do sieci).

Taką możliwość zapewniają: Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 50 i Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 100.

#6 Czy w szkole znajdują się tablety lub inne urządzenia mobilne?

Tablety i urządzania mobilne stają się coraz bardziej popularne w szkołach i również wymagają ochrony. Zabezpieczenie tabletów to nie tylko skanowanie antywirusowe, ale również kontrola tego jakie aplikacje są instalowanane przez uczniów, filtrowanie połączeń oraz możliwość zablokowania urządzania w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Taką ochronę zapewniają: Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 50 i Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 100.

#7 Czy dostęp do aktualnego zestawienia sprzętu komputerowego i zainstalowanego oprogramowania jest dla Państwa ważny?

Prowadzenie aktualnego rejestru sprzętu i oprogramowania może stanowić nie lada wyzwanie. System antywirusowy tutaj również może pomóc tworząc automatycznie, zawsze aktualne zestawienie sprzętu i oprogramowania, którym dysponuje szkoła.

Taką możliwość zapewniają: Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 50 i Pakiet G DATA Szkoła Mix Plus 100.

Czy warto korzystać z bezpłatnych programów antywirusowych?

Kompletna ochrona szkolnego komputera to koszt rzędu kilku złotych za rok*. W cenie oprócz samego programu otrzymujemy: dostęp do aktualizacji i profesjonalną pomoc techniczną. Czy w związku z tym warto wybierać bezpłatne programy, bez gwarancji, pomocy i wsparcia?

Potrzebna pomoc w doborze właściwej ochrony dla Państwa szkoły?

Zapraszam do kontaktu.

Planujecie Państwo zakup programu antywirusowego?

Jeśli złożycie zamówienie w naszym sklepie i wpiszecie kod „gdataszkoła” od wartości każdego zamówienia zostanie odjęte 20 zł.

* jednostkowa cena jednej licencji przy zakupie pakietu GData Szkoła 50

Krzysztof Kwaśniewski

Krzysztof Kwaśniewski

Członek zarządu, menadżer projektów at eTechnologie
Pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać platformę e-learningową Spoti, doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych technologii. Porozmawiajmy o możliwościach formach współpracy. Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwaśniewski
Krzysztof Kwaśniewski