W ciągu jednej minuty w internecie …

Firma Intel przygotowała bardzo ciekawą zestawienie, z której dowiadujemy się, co dzieje się w internecie w ciągu zaledwie jednej minuty. W ciągu jednej minuty pojawia się około 30 godzin nowych nagrań w serwisie YouTube, a nagrania już obecne w serwisie oglądane są 1,3 miliona razy.

W ciągu minuty użytkownicy 277 tysięcy razy logują się do Facebooka, a serwis odnotowuje 6 milionów odsłon. Amazon w ciągu 60 sekund gromadzi na swoim koncie 83 tysiące dolarów. Największe wrażenie robi jednak liczba 639,800 GB danych, które na całym świecie przesyłane są przez Internet.

 

Kolejne bardzo ciekawe informacje dotyczące 60 sekundowej aktywności uzytkowników internetu znajdziemy na blogu Go-Gulf.com

W tak krótkim czasie wpisywane jest ponad 645 tys zapytań do Google, ponad 6.6 tys zdjęć pobieramy za pomocą Flickr.
W ciągu każdej minuty jest rejestriowane 70 nowych domen, wysyłane jest ponad 168,000,000 e-maili
Ponad 13 tys. aplikacji jest pobieranych z apstore
Na różnych blogach jest publikowanych 20,000 nowych wpisów, ponad 370 tys użytkowników wykorzystuje w każdej minucie komunikator Skype.

60 Seconds - Things That Happen On Internet Every Sixty Seconds

Infographic by- Shanghai Web Designers

 

Krzysztof Kwaśniewski

Krzysztof Kwaśniewski

Członek zarządu, menadżer projektów at eTechnologie
Pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać platformę e-learningową Spoti, doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych technologii. Porozmawiajmy o możliwościach formach współpracy. Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwaśniewski
Krzysztof Kwaśniewski