Zaproście eksperta światowej sławy na swoją lekcję

,
korzystając z wideokonferencji można zaprosić na lekcję znany autorytet.

Obecnie mają Państwo możliwość bezpłatnego korzystania z kilku bardzo dobrych programów umożliwiających komunikację wideo. Spośród najpopularniejszych wymienić należy Skype i Google Hangout. Te narzędzia mogą w fantastyczny sposób wzbogacić lekcje z dowolnego przedmiotu.

Jak wykorzystać system wideokonferencji podczas lekcji?

Trzeba wyznaczyć swoim uczniom zadanie polegające na znalezieniu autorytetu
w zagadnieniu, które będzie omawiane podczas zajęć. Na początek może być to osoba z Polski, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z doświadczeń światowej sławy eksperta (dodatkowo będzie można poćwiczyć znajomość języka obcego). Ważne jest, aby uczniowie wcześniej przygotowali pytania, które będą chcieli zadać – co pozwoli uniknąć chaosu i znacznie usprawni przebieg rozmowy. Pytania mogą być zadawane przy pomocy czatu, tzn. my je piszemy, a zaproszona osoba odpowiada. Największe wrażenie osiągniemy jednak wówczas, gdy do komunikacji wykorzystamy kamerę i mikrofon.

Film prezentujący możliwości Google hangout

 

Co jest potrzebne aby zestawić połączenie wideokonferencyjne?

Dowolny komputer podłączony do Internetu, kamera internetowa i mikrofon Większość kamer posiada wbudowane mikrofony , projektor multimedialny lub telewizor, do którego można podłączyć komputer. Doskonale sprawdzi się również tablica interaktywna. Jestem przekonany, że w większości szkół odpowiedni sprzęt już jest.

podczas wideokonferencji można udostępnić pulpit

Przy pomocy narzędzi można również udostępnić pulpit komputera Podczas udostępnienia pulpitu wszystko co robimy na swoim komputerze będzie widoczne dla pozostałych uczestników. , dzięki czemu wszystko, co wyświetlamy na tablicy lub ekranie, będzie widoczne dla osoby po drugiej stronie i odwrotnie. W ten sposób można łączyć się również z klasą w innym mieście, kraju czy na kontynencie. Uczniowie mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami, zadając sobie nawzajem pytania z wybranej dziedziny.

Połączenie wideokonferencyjne nawet z 9 osobami jednocześnie.

Google Hangout oferuje bezpłatnie możliwość jednoczesnego połączenia nawet z 9 osobami, dzięki temu w takiej specjalnej lekcji będą mogli wziąć udział również uczniowie z innych szkół (np. partnerskich oraz uczniowie przebywający w domu z powodów zdrowotnych.

Ile to kosztuje?

Opisywane usługi są dostępne bezpłatnie.

W jaki sposób możemy pomóc?

Proponujemy praktyczne szkolenia podczas których nauczyciele dowiadują się w jaki sposób wykorzystać system wideokonferencji podczas lekcji.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania proszę je zadać w komentarzu poniżej.

Krzysztof Kwaśniewski

Krzysztof Kwaśniewski

Członek zarządu, menadżer projektów at eTechnologie
Pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać platformę e-learningową Spoti, doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych technologii. Porozmawiajmy o możliwościach formach współpracy. Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwaśniewski
Krzysztof Kwaśniewski