Zwiedzaj najbardziej znane muzea na całym świecie.

,
wirtualne muzea

Wizyty w muzeach to element edukacji, który można wykorzystać na wielu przedmiotach. Dzięki GoogleArtProject możliwe są wirtualne odwiedziny w najbardziej znanych muzeach świata. Wystarczy laptop, projektor lub tablica interaktywna.

Wchodzimy na stronę: http://www.googleartproject.com/pl/collections/, do wyboru mamy muzea, które znajdują się w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej, Australii, Oceanii oraz Nowej Zelandii. Wszystkie muzea umożliwiają przeglądanie swoich zbiorów, natomiast wybrane oferują również funkcję wirtualnego zwiedzania.

wirtualne zwiedzanie muzeów

Jak sprawdzić, które muzea można wirtualnie zwiedzać?

z możliwością wirtualnego zwiedzania

muzeum, które można zwiedzać i przeglądać zasoby

z możliwością przegladania zbiorów

muzem w którym można tylko przeglądać zasoby.

Jak znaleźć muzem?

Klikamy przycisk sprecyzuj i wybieramy kryteria wyszukiwania

sprecyzuj

Jak wyświetlić prezentację zasobów wybranego muzeum?

prezentacja

 

Klikamy przycisk uruchamiający prezentację ikona prezentacji zasoby muzeum będą wyświetlane w formie prezentacji, możemy zmienić czas wyświetlania poszczególnych zdjęć klikając w miejscu pokazanym poniżej.

zmiana czasu prezentacji

 

Czy te informacje mogą się przydać Twoim znajomym? Jeśli tak, udostępnij artykuł na Facebooku, Google+ lub LinkedIn. Możesz również wykorzystać instrukcję na swoim blogu, proszę tylko o podanie źródła.

Krzysztof Kwaśniewski

Krzysztof Kwaśniewski

Członek zarządu, menadżer projektów at eTechnologie
Pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać platformę e-learningową Spoti, doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych technologii. Porozmawiajmy o możliwościach formach współpracy. Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwaśniewski
Krzysztof Kwaśniewski