Jak zdalnie wylogować się ze swojej poczty gmail?

Jedną z moich ulubionych funkcji poczty gmail jest brak konieczności instalowania specjalnego programu oraz jego konfiguracji. Wystarczy wejść na stronę, wpisać i hasło i można korzystać ze wszystkich, niesamowitych funkcji. W ten sposób możemy korzystać z poczty, dostępu do wirtualnego dysku i innych możliwości na domowym i szkolnym  komputerze.

Co zrobić jeśli zapomnimy wylogować się z poczty na szkolnym lub firmowym komputerze?

Czasami może się zdarzyć, że pracując w szkole zapomnimy  wylogować się z poczty, w ten sposób kolejna osoba, która uruchomi przeglądarkę będzie miała dostęp do naszych e-maili, plików itd

Na szczęście jest proste rozwiązanie, które umożliwia sprawdzenie czy ktoś korzystał z naszego konta oraz zdalne wylogowanie z konta na szkolnym komputerze.

Logujemy się do poczty gmail z dowolnego komputera, następnie przechodzimy do prawej dolnej części.

wylogowanie z gmail

Ostatnia aktywność to informacja w której możemy sprawdzić czy w międzyczasie ktoś korzystał z naszego konta. Klikamy w szczegóły.

Podświetlona na żółto informacja oznacza, że nasze konto jest nadal aktywne na innym komputerze.

informacje-o-dzialaniu

Klikam przycisk Wyloguj się ze wszystkich innych sesji i teraz mamy pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do naszego konta. Proszę pamiętać, że jeśli komputer został wyłączony to informacja o aktywności nie pojawi się, warto się jednak wylogować na wszelki wypadek.

Poniżej wideo, w którym objaśniam dokładnie jak to zrobić.

Widzę ze statystyk, że czytasz moje porady.

Uważasz je za przydatne? Udostępnij je proszę znajomym, będę wiedział, że warto dalej pisać:-)

Specjalizujemy się we wdrożeniach i dzierżawie platform e-learningowych

Krzysztof Kwaśniewski

Krzysztof Kwaśniewski

Członek zarządu, menadżer projektów at eTechnologie
Pomaga przedsiębiorstwom i instytucjom wykorzystać platformę e-learningową Spoti, doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania nowych technologii. Porozmawiajmy o możliwościach formach współpracy. Zarezerwuj termin spotkania (w wirtualnym pokoju).
Krzysztof Kwaśniewski
Krzysztof Kwaśniewski